REFERENCE

HLASOVÝ KOUČINK/HLASOVÉ IKIGAI

Pavlínu jako hlasovou koučku moc moc doporučuju. Nejen, že je profík a své profesi rozumí, ale je laskavá. I když se třeba stydíte zpívat i sami před sebou, tak mi věřte, že její nesouzení, podpora a laskavý tón hlasu a její péče, Vás prostě pohladí, uklidní, dodá odvahu a nakonec vykročíte. A objevíte, co v sobě nesete za potenciál. Je nezbytné, aby učitel věděl, ale ona Vás i cítí, a to je to, co ji z mého pohledu odlišuje od jiných.

Pavla Procházková, právnička a psychoterapeutka

________________________________________________________

IKIGAI KOUČINK

Co bylo impulsem vstoupit do ikigai koučinku?
Do koučingu jsem se rozhodl vstoupit, protože mi byla blízká filozofie Ikigai už nějakou dobu, smysluplnou náhodou jsme s Pavlínou narazili na toto naše společné téma, ona jako koučka, já jako potenciální klient, a dostal jsem se do situace, kdy jsem potřeboval hlouběji nahlédnout, kudy mám směrovat na své životní cestě dál.

Jaká byla realita?
Měl jsem pocit, že dělám co mě baví, co umím, ale nedokázal jsem nabídnout své hodnoty světu tak, abych byl finančně soběstačný s tím, co jsem se rozhodl dělat.

Jaký to mělo pro mě přínos?
Uvědomil jsem si jeden svůj konkrétní strach a připoutanost, o nichž jsem do té doby netušil, že a jak souvisí s mým podnikáním, dokázal jsem je v průběhu koučingu lépe identifikovat, začít rozpouštět a integrovat moudrost jejich učení do vnímání svých potřeb a hodnot. Koučing mi pomohl uvidět nově cestu, své možnosti a díky těmto uvědoměním v hluboké osobní a energetické rovině jsem se dokázal vymanit ze závislosti, která pro mě do té doby byla nevědomá a bránila mi postavit se na pevných nohu za sebe.

Pavlína Mariánková jako koučka?
Velmi mě překvapilo, jak koučing Ikigai s Pavlínou zafungoval a věřím, že to bylo zejména díky jejímu vnímavému a citlivému přístupu k mému příběhu a velmi odbornému a efektivnímu zvládnutí koučovacích metod i filozofie Ikigai jako takové.

Doporučení ikigai koučinku?
Ikigai koučing doporučuji každému, kdo si přeje uvědomit své potřeby, talenty, dovednosti a schopnosti ve vzájemné rovnováze a chce najít způsob a cestu, jak ve svém životě tvořit v harmonii se svou duší a se svými vnitřními hodnotami. Z mého pohledu má Ikigai koučing kromě běžného koučingu, s nímž jsem se v minulosti setkal, přidanou hodnotu v tom, že nám pomáhá spojit se se sebou nejen přes mysl a rozum, ale i přes srdce.

Petr Němčanský, průvodce a učitel snění www.samanskykruh.cz

_______________________________________________________________________

Proč jsem chtěla IKIGAI koučink?

Po dvou letech podnikání se třemi malými dětmi, kdy jsem byla více méně v jednom kole, jsem cítila, že se si chci dopřát péči koučky a věnovat se sobě a svým potřebám. Měla pocit, že se mi už všechno v životě naplnilo a mým hlavním přáním bylo, propojit se se svou dlouhodobou vizí. A proto jsou se nechala Pavlínou provést koučovacím procesem IKIGAI.

Co mi to přineslo?

Získala jsem mnohem víc, než pro co jsem si přišla. Pochopila jsem, v čem jsem opravdu jedinečná a v čem přináším neskutečnou hodnotu pro druhé. Podařilo se mi jasně uchopit své životní hodnoty, i to, jak je mohu žít a předat světu – nabídnout je v mém novém projektu. Vše se mi krásně seskládalo a můj projekt mi doslova sám roste pod rukama. Stačilo ho jen pozvat do života. Můj osobní IKIGAI proces mě neskutečně vnitřně posunul a posílil. A podařilo se mi propojit se se svou dlouhodobou vizí. A i když se nejedná o nic nového, teď VÍM, že to není jen aktuální rozmar, ale skutečně TO moje, a že pro mě má smysl tu cestu jít. Vyjasnění si mé vize mě nahodilo do jednoho velkého flow. Po několikaměsíční únavě se mi vrátila energie a životní síla.

Komu bych to doporučila?

IKIGAI koučink jednoznačně doporučuji všem, kdo se chce posunout z místa a vyjasnit si směr své cesty. Pokud stojíte na životní křižovatce, nebo si jen chcete dopřát lázně pro duši a objevit svůj smysl, Pavlína vás empaticky a laskavě procesem provede.

Zdeňka Klímová, Life kouč a Mental fitness www.zdenkaklimova.cz

_________________________________________________________________

Z celého procesu i z průvodkyně jsem nadšená, můžu jen doporučit! Do koučinku jsem vstoupila proto, abych si udělala jasno ve svých několika projektech a potřebovala jsem vykrystalizovat svůj záměr, abych ho dokázala lépe uchopit.

Díky Pavlíně jsem několikrát vystoupila z komfortní zóny a nahlížela na věci způsoby, na jaké nejsem zvyklá. Zvědomila jsem si o sobě spoustu věcí, včetně toho, že je mi vlastně trochu nepříjemné hovořit o tom, co mi jde dobře, nebo v čem vynikám. To pro mě bylo velmi podstatné poznání. Myslím, že spousta lidí má podobný problém a jsou sami sobě neustálými objektivními kritiky.

Díky koučinku jsem se uviděla, lépe jsem uchopila svoje kvality i slabiny, podnikla řadu akčních kroků a rozhýbala energii. Nastavila jsem si svoje cíle a první kroky, a to všechno v lehkosti a hravosti.

Pavlína mi k tomu vytvořila velmi bezpečný prostor, plný přijetí a humoru. Kladla mi spousty otázek, které posunuly vnímání mé cesty a stále držela smysluplnou strukturu. Velkou řadu věcí bych si bez nich sama uvědomit nedokázala. Byla to velmi zajímavá a podnětná jízda a ještě jednou z celého srdce děkuji! Teď nezbývá, než konat : )

Lucie Veselá, masérka, průvodkyně žen www.lucie-vesela.cz

________________________________________________________________

Co bylo impulsem vstoupit do ikigai koučinku?

Impulsem mi byla potřeba posunout se v životě zase o kousek dál – touha uzavřít si v životě kapitolu, kterou jsem řešila už dlouho (sama, psychoterapeut, metoda skutečného odpuštění apod) . A taky se podívat z jiného úhlu pohledu na věci, které mě zajímají a kam bych se chtěla posunout.

Jaká byla realita?
Koučink předčil moji představu – oproti návštěvám u psychoterapeuta jsem se posouvala daleko rychleji. Asi jsem potřebovala každou návštěvu mít dané téma, na které se nahlédne a zpracuje. Příjemné bylo i vedení – otevřela se témata, u kterých jsem si myslela, že není co k řešení, ale bylo přínosné na ně nahlédnout a projít si je.

Jaký to mělo pro mě přínos?

Ikigai koučink mi pomohl nahlédnout na věci z jiného úhlu pohledu, pomohl mi osvobodit se z některých zažitých vzorců a představ, jak by něco mělo být. Uvědomit si, že nejde o to být perfektní, ale spokojená. A spoustu věcí, které jsem se snažila pořád řešit, raději pustit a nechat je volně plynout (najednou jsem zjistila, že i děti něco chtějí sami a dokonce si za tím i jdou, když mají více zodpovědnosti a volnosti v rozhodování).

Pavlína Mariánková jako koučka?

Pavlína je jako koučka super – pevně ale současně laskavě nabízí otevřít i témata, která myslíte, že otevřít nechcete..i když vlastně víte, že je to potřeba. Je empatická, dokáže vnímat i drobnosti, u kterých by mě nenapadlo, že jsou důležité a nakonec důležité byly hodně (např. z vyjádření nepříjemného pocitu jsme se dostali k řešení docela dlouhotrvajícího nekomfortu… hodně mi pomohlo začít vnímat situace kterých se to týkalo jinak.

Doporučení ikigai koučinku?

IKIGAI koučink mi přišel super, vystoupit z komfortní zóny, což bylo třeba, ale sama bych to neudělala. A moc se mi líbí, že všechno je zapsáno, můžu se k tomu kdykoliv vrátit, zamyslet se nad tím znovu, doplnit další myšlenky (zase z jiného pohledu, v jiné náladě). A super jsou i doplňující úkoly, otázky, které mě donutily dané téma ještě více zpracovat.

Zdeňka Gallusová Tousková, účetní

_____________________________________________________________________

POBYTY

Ahoj, na táboře jsem byla moc spokojená. I Magdaléně se tam líbilo. Program byl velmi kvalitní. Protože sama občas pořádám cvičení, tak vím, kolik energie a času musí člověk vložit, aby akce měla hlavu a patu, aby lidi bavila….Hodně moc oceňuji, že vše bylo na bázi dobrovolnosti a nebylo vytvářeno zbytečně soutěživé prostředí. Jednoduše –  atmosféra byla po celou dobu přátelská a otevřená novým věcem.Nemám vůbec žádné výhrady. Snad jen to, že po návratu domů se mi vůbec ale vůbec nechce nic dělat 😆😆😆Děkuju za úžasný týden ❤️

Helena Šípková, lektorka jógy

Perfektní a do detailu propracovaný program, skvělá, zdravá a pestrá strava, kolektiv lidí jedoucích na stejné vlně. Na tomto táboře jsme strávili několik po sobě jdoucích let. Jediný důvod, proč nejedeme i letos je, že nám děti vyrostly.

Lucie Váňová, učitelka na střední škole

___________________________________________________________

INDIVIDUÁLNÍ PRÁCE S HLASEM

S Pavlínkou jsou prošla čtyři setkání, kdy jsme se věnovaly mému hlasu. A nebylo to jen o zpívání. Pavlínka mě naučila techniky práce s tělem, s dechem, s hlasem, ale i provedla sebrozvojem a meditací, hledáním vztahu k mému hlasu. Díky jejímu laskavému a hravému přístupu a mnoha znalostem jsem s radostí a chutí zakomponovala zpěv zpátky do svého života, zpívám ráda a bez obav. Děkuji a moc doporučuji.

Iveta Hápová, Jemná péče duly www.dulaiveta.cz

_________________________________________________________

THE MÚZY, z.s. – ORGANIZACE WORKSHOPU PRO SIGNE MARIE LINDSTRøM

Kæmpe respekt, taknemmelighed og kærlighed til Pavlína for en enorm organisatorisk indsats og omsorg for mig og alle deltagerne…Obrovský respekt, vděčnost a láska Pavlíně za ohromné organizační nasazení a péči o mě a všechny zúčastněné…

Signe Marie Lindsrom, muzikoterapeutka a zpěvačka z Dánska, linkedin